Değerli Misafirlerimiz,

PKU Aile Derneği olarak, 2005 yılından bu yana doğumsal metabolizma bozukluklarına sahip çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştırmaya ve toplumsal anlamda dikkat çekmeye çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi, biz, sadece bir hasta derneği değil, uluslararası birlikteliklerle PKU'lu bireyler, aileleri ve gönüllülerden oluşan büyük bir dünya ailesiyiz. Amacımız, özel düşük proteinli gıdalarla beslenmek zorunda kalan bireylerin, sosyal hayatlarında yaşadıkları sorunları çözmek ve bu yaşamların savunucuları olarak farklı projeler üretmek.

Bu deneyimlerimizi, 2009 yılından itibaren E.S.PKU çatısı altında onlarca ülke ve yıllık toplantılar vesilesi ile birlikte her yıl başka bir ülkede, o ülkedeki aktif PKU derneğinin ev sahipliğinde paylaşıyoruz.

Bu sene 33.sü gerçekleşecek olan yıllık E.S.PKU Kongresi 31 Ekim - 3 Kasım tarihleri arasında İzmir, Swissotel-Büyük Efes İzmir'de gerçekleşecektir. E.S.PKU çatısı altında, PKU Aile Derneği olarak ülkemizde ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Türkiye'nin ve dünyanın bir çok yerinden çok sayıda uzman kişilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere katılacakları uluslararası toplantımızda, PKU ve nadir görülen yaşamlarla ilgili olağan ve güncel yaklaşımlar konuşulacaktır.

Toplantımızın hedefi, tedavi yaklaşımlarından, özel düşük proteinli besin çeşitliliğine, sosyal yaşamdan istihdama kadar pek çok konunun katılımcı aileler aracılığı ile ortak deneyim aktarımı ve paylaşımıdır. Bu anlamlı toplantımızda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Deniz Yılmaz Atakay
PKU Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı