Sevgili hastalarımız ve hasta ebeveynlerimiz, Covid-19 salgınıyla mücadele edilen ülkemizde tüm hastanelerde olduğu gibi üniversite hastanemizde de çalışma düzenleri değiştirilerek yeni düzenlemelere gidilmiştir.

Bu düzenlemeler sonucunda;

  1. Bölümde görevli tüm doktorlarımız ve personelimiz farklı bölümlerde görevlendirilmiştir. Bu nedenle tüm meayene ve sonuç randevuları iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Salgın sonrası randevular tekrar düzenlenecektir.
  2. Bölüm sekreterimizin de farklı bir bölümde görevlendirilmesi olması nedeni ile telefon aramalarına yanıt verecek sekreterimiz de bulunmamaktadır.
  3. Laboratuvarımız sadece Salı ve Perşembe günleri hizmet verebilecektir.
  4. Hastalarımızın rapor süreleri Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile otomatik olarak uzatılmış olup, genelgenin yayınlanması sonrası rapor süresi dolmuş olan hastaların yenileme için hastaneye gelmesine gerek kalmamıştır. Yenilenmesi gereken raporlar ise sekreterimizin bulunmaması nedeni ile 1 haftadan önce olmayacaktır.
  5. Sağlık Bakanlığı'nın genelgeesi uyarınca hastaların reçete yazdırmak için hastaneye gelmesine de gerek olmaksızın eczaneye raporları ile başvurup ilaçlarını temin edebilmelerine izin verilmiştir.
  6. Bu süreçte bizler de hastalarımızın yaşadığı sıkıntıları en aza indirebilmek amacı ile çeşitli hastalık grupları için bilgilendirme, izlem ve tedavi klavuzları hazırlanmıştır. Hastalık başlıkları altında ilgili klavuzlara ulaşabilirsiniz.
  7. Hastalarımız ve aileleri bizlerle iletişime geçebilmek için ctf.metabolizma@gmail.com adresini kullanabilirler.
  8. Instagram adresine yazılan soru ve yorumlara yanıt verilmeyecektir.
  9. Covid salgınının sonlanmasının ardından polikliniğimizde rutin işleyişe geri dönülecektir.