Düşük Proteinli Gönüllülük

Eğer siz de amin asit metabolizma bozuklukları sebebiyle düşük proteinli beslenen çocuklar, gençler ve yetişkinler için projelere katılım göstermek, birlikte çalışıp birlikte üretmek istiyorsanız aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İletişim formumuzu doldurmadan önce ilkelerimize mutlaka göz atınız.

PKU Aile Derneği’nde herkes gönüllülük esasıyla çalışmaktadır. Gönüllülük hiçbir karşılık beklenmeksizin sorumluluk ve dayanışma anlayışıyla bireylerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla kişinin bilgi, beceri, deneyimlerini kullanarakk destek olmasıdır.

Her yıl ortalama 250 bebek PKU ile dünyaya gelmektedir. Yanı sıra daha az sayılarda olsa da diğer amino asit metabolizma bozuklukları sebebiyle de aramıza düşük proteinli beslenme tedavisi ile yaşayan bebekler katılmaktadır. Her seferinde aynı sabır ve azim ile aramıza yeni katılan bebeklerin ailelerini bilgilendirmekteyiz. Çocukların sağlıklı birer birey olmaları için düşük proteinli diyetlerine uyumuna dair inancı körüklemekteyiz.

Düşük proteinli gönüllülerimiz ile açık iletişim esasını benimsemekteyiz. Saygı ve sevgi çerçevesinde her zaman her fikre her soruya açığız. “Ben ne yapabilirim?” sorusunun cevabına verdiğiniz yanıtları derneğimiz çatısı altında hayata geçirebilirsiniz.

PKU Aile Derneği Gönüllüleri projeler açıldıkça çağrı usulü ile mailinize gönderilir. Bu çağrıların bir kısmı herkese açık, bir kısmı ise sadece mail ağımızda duyurulur. Başvurular değerlendirilerek proje takımı oluşturulur. Bu projeler zaman limiti olan, belli hedef ve çıktıları olan projelerdir. Her projenin başında gönüllü eğitimi verilir, her proje sonunda ise gönüllülerin geri bildirimleri için bir toplantı düzenlenir.

Gönüllü İletişim Formu İçin Tıklayınız